Dənizkənarı Bulvar İdarəsi yanında İctimai şuranın ilk iclası kieçirildi
Həm İctimai şuraya seçkilərin keçirilməsi, həm də İctimai şuranın ilk iclası zamanı qanunvericiliyin tələblərinə ciddi əməl olunmuş, İdarənin fəaliyyətinə vətəndaş cəmiyyəti institutlarının şəffaf formada cəlb edilməsi və birlikdə arzu olunan nəticələrə nail olunması üçün bütün şərait yaradılmışdır. Qeyd olunan məsələlər İctimai şura üzvləri tərəfindən də vurğulanmış və razılıqları ifadə edilərək alqışlanmışdır.
İctimai şuranın ilk iclasında İdarə tərəfindən İctimai şura ilə birgə fəaliyyət və uğurlu əməkdaşlıq üçün hər cür şərait yaradılacağı bildirilmiş və Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabinetinin 30 may 2014-cü il tarixli 171 nömrəli Qərarı ilə təsdiq edilmiş  “İctimai şuranın vətəndaş cəmiyyəti institutları tərəfindən seçilməsinə dair” Əsasnamənin 4.1-ci bəndinə uyğun olaraq, İdarənin İdarə Heyətinin 26 iyul 2021-ci il tarixli 18 nömrəli Qərarı əsasında nümunəsi təsdiq edilmiş üzvlük vəsiqələri İctimai şura üzvlərinə paylanmışdır.
Bundan sonra İctimai şura üzvləri tərəfindən İctimai şuranın sədri, sədr müavini və katibi seçilmişdir.

The first meeting of the Public Council under the Seaside Boulevard Department
The first meeting of the Public Council under the Seaside Boulevard Department was held on August 12.
Both during the elections to the Public Council and during the first meeting of the Public Council, the requirements of the legislation were strictly observed, all conditions were created for the transparent involvement of civil society institutions in the activities of the Department and achieving the desired results. The mentioned issues were also emphasized by the members of the Public Council and applauded by the expressing consent.
At the first meeting of the Public Council, it was stated that the Department will create all conditions for joint activities and successful cooperation with the Public Council and approved by Regulation No. 171 of the Cabinet of Ministers of the Republic of Azerbaijan dated May 30, 2014. Pursuant to paragraph 4.1 the approved membership cards were distributed to the members of the Public Council on the basis of the Decision No. 18 of the Board of Directors dated July 26, 2021.
After that, the members of the Public Council elected the chairman, deputy chairman and secretary of the Public Council.