Dənizkənarı Milli Parkda Sabantuy bayramı keçirilib
Tatarların milli bayramı sayılan, yayın başlamasından xəbər verən "Sabantuy" bayramı bu il Azərbaycan xalqının ümummilli lideri Heydər Əliyevin anadan olmasının 100 illiyinə həsr olunub. Tədbirdə Tatarıstanın rəhbəri Rüstəm Minnixanov, Azərbaycanın iqtisadiyyat naziri Mikayıl Cabbarov, ölkəmizin Rusiyadakı səfiri Polad Bülbüloğlu da iştirak ediblər.
"Milli müdriklik evi"ndə tatar ictimai xadimlərinə və Azərbaycan xalqının ümummilli lideri Heydər Əliyevə həsr olunmuş "Mənəviyyat, mədəniyyət, maarifçilik" adlı sərgi keçirilib.
Bayramda qonaqlar üçün təşkil edilən tematik meydançalarda, "Baursak evi"ndə tatar şirniyyatlarını, çay, keramika məhsullarını əldə etmək, həmçinin "baursak" adlanan un məmulatını dadmaq mümkün olub.
"Sabantuy" bayramının iştirakçıları tatar güləşi ilə yanaşı bir sıra idman-əyləncə oyunlarında iştirak ediblər.
Qonaqlara Azərbaycan və Tatarıstandan olan yaradıcı kollektivlərin, incəsənət ustalarının iştirakı ilə konsert proqramı təqdim olunub.

Sabantuy holiday was held in Seaside National Park
The "Sabantuy" holiday, which is considered the national holiday of the Tatars and marks the beginning of summer, is dedicated to the 100th anniversary of the birth of Heydar Aliyev, the national leader of the Azerbaijani people. The head of Tatarstan Rustam Minnikhanov, Minister of Economy of Azerbaijan Mikayil Jabbarov, Ambassador of our country to Russia Polad Bulbuloglu also took part in the event.
The "Spirituality, Culture, Enlightenment" exhibition dedicated to Tatar public figures and the national leader of the Azerbaijani people, Heydar Aliyev, was held in the "House of National Wisdom".
It was possible to get Tatar sweets, tea, ceramic products, as well as to taste flour products called "Baursak" in the thematic areas organized for the guests during the holiday.
The participants of "Sabantuy" holiday took part in a number of sports and entertainment games along with Tatar wrestling.
The guests were presented with a concert program with the participation of creative collectives and art masters from Azerbaijan and Tatarstan.