İctimai Şuraya seçkilər keçirilib
İyulun 15-də Dənizkənarı Bulvar İdarəsinin yanında İctimai Şuraya seçkilər keçirilib. Nazirlər Kabinetinin 2014-cü il 30 may tarixli qərarı ilə təsdiq edilmiş “İctimai şuranın vətəndaş cəmiyyəti institutları tərəfindən seçilməsinə dair Əsasnamə”yə uyğun olaraq seçkilər Bakı Kristal Zalında təşkil olunub. İctimai Şuraya üzvlüklə bağlı seçkilərdə vətəndaş cəmiyyəti institutlarının 17 nümayəndəsi namizəd kimi qeydə alınıb.
Seçki prosesinin sonunda seçki qutusu açılıb və səslər Seçki Komissiyasının üzvlərinin iştirakı ilə müşahidəçilərin nəzarəti altında hesablanıb. Gizli şəkildə keçirilən səsvermənin nəticələrinə əsasən, heç bir vətəndaş cəmiyyəti institutunun nümayəndəsi səslərin çoxluğunu qazana bilməyib.

Состоялись Выборы в Общественный совет
В соответствии с «Положением об избрании Общественного совета институтами гражданского общества», утвержденным Кабинетом Министров 30 мая 2014 года, выборы в Общественный совет Управления Приморского бульвара состоялись 15 июля в Baku Crystal Hall. 17 представителей институтов гражданского общества были зарегистрированы в качестве кандидатов на выборах в Общественный совет.
По окончании избирательного процесса урна была открыта и голоса были подсчитаны членами избирательной комиссии. По результатам тайного голосования ни один представитель института гражданского общества не набрал большинства голосов.
Общественный совет создал ГОРЯЧУЮ ЛИНИЮ
Лейла Алиева приняла участие в открытии фотовыставки, посвящённой 100-летию охраны природы в Азербайджане, в Приморском национальном парке