İyunun 26-da Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti Leyla Əliyeva və Bakı Media Mərkəzinin rəhbəri Arzu Əliyeva Bakı Bulvarında keçirilən “CandyFest” yay festivalını ziyarət ediblər
Əvvəlcə qonaqlara festival barədə ətraflı məlumat verilib. Bildirilib ki, iyunun 1-dən başlayan festival iyulun sonunadək davam edəcək. Burada hər yaş qrupundan olan qonaqlar üçün təqdimatlar nəzərdə tutulub. Qeyd olunub ki, festival zamanı hər gün saat 17:00-dan 19:00-dək uşaqlar üçün maraqlı tamaşalar, interaktiv oyunlar və əyləncə proqramları təşkil olunur. Ziyarət zamanı Leyla Əliyeva və Arzu Əliyeva festival çərçivəsində təşkil olunmuş yarmarka ərazisi və müxtəlif köşklərə baş çəkiblər. Qonaqlar köşklərdə təamların dadına baxıb, festival ziyarətçiləri ilə görüşüb, şəkillər çəkdiriblər. Ziyarət zamanı qonaqlara müxtəlif hədiyyələr də təqdim olunub

26 июня вице-президент Фонда Гейдара Алиева Лейла Алиева и руководитель Бакинского Медиа-Центра Арзу Алиева посетили летний фестиваль «CandyFest», проходивший на Бакинском бульваре
Сначала гостям была предоставлена подробная информация о фестивале. Было отмечено, что фестиваль, начавшийся 1 июня, продлится до конца июля. Здесь предусмотрены презентации для посетителей всех возрастных групп. Также было сообщено, что во время фестиваля каждый день с 17:00 до 19:00 организуются интересные представления, интерактивные игры и развлекательные программы для детей. В ходе визита Лейла Алиева и Арзу Алиева посетили ярмарочную территорию и различные киоски, организованные в рамках фестиваля. Гости продегустировали блюда в киосках, пообщались с посетителями фестиваля и сделали фотографии. Во время визита гостям также были вручены различные подарки