Sahil kollektorunun Bakı bulvarına düşən hissəsi yenilənir
Bakı şəhərində tullantı sularının təhlükəsiz şəkildə daşınması, mövcud kanalizasiya sisteminin təkmilləşdirilməsi və şəbəkələrin ötürücülük qabiliyyətinin artırılması işləri çərçivəsində Azərbaycan Dövlət Su Ehtiyatları Agentliyi tərəfindən Sahil kollektorunun da yenilənməsi işləri həyata keçirilir.
Layihə çərçivəsində kollektorun Dənizkənarı Milli Park ərazisinə düşən hissəsində bir neçə nöqtədə qazıntı işlərinin aparılması nəzərdə tutulur. Qazıntı işləri bulvar ərazisində ziyarətçilərin hərəkətinə və Milli Parkın fəaliyyətinə maneə törətməyən nöqtələrdə aparılacaq.
Kollektor paytaxtın mərkəzində formalaşan tullantı sularının səmərəli idarə edilməsinə və Bakı buxtasının ekoloji vəziyyətinin yaxşılaşdırılmasına xidmət edəcək.
Dövlət orqanlarında kommunikasiya bacarıqlarının inkişaf etdirilməsi ilə bağlı təlim təşkil edilmişdir

The part of the Sahil collector that falls into the Baku Boulevard is being renewed
Within the framework of efforts to ensure the safe transportation of wastewater in Baku city, improve the existing sewage system, and increase the transmission capacity of the networks, the Azerbaijan State Water Resources Agency is also carrying out the renovation of the Sahil collector.
As part of the project, excavation work is planned at several points along the section of the collector that falls within the Seaside National Park area. The excavation work will be carried out at locations that do not impede the movement of visitors or the operation of the National Park.
The collector will serve to efficiently manage the wastewater generated in the center of the capital and improve the ecological condition of the Baku Bay