Sahil kollektorunun Bakı bulvarına düşən hissəsi yenilənir
Bakı şəhərində tullantı sularının təhlükəsiz şəkildə daşınması, mövcud kanalizasiya sisteminin təkmilləşdirilməsi və şəbəkələrin ötürücülük qabiliyyətinin artırılması işləri çərçivəsində Azərbaycan Dövlət Su Ehtiyatları Agentliyi tərəfindən Sahil kollektorunun da yenilənməsi işləri həyata keçirilir.
Layihə çərçivəsində kollektorun Dənizkənarı Milli Park ərazisinə düşən hissəsində bir neçə nöqtədə qazıntı işlərinin aparılması nəzərdə tutulur. Qazıntı işləri bulvar ərazisində ziyarətçilərin hərəkətinə və Milli Parkın fəaliyyətinə maneə törətməyən nöqtələrdə aparılacaq.
Kollektor paytaxtın mərkəzində formalaşan tullantı sularının səmərəli idarə edilməsinə və Bakı buxtasının ekoloji vəziyyətinin yaxşılaşdırılmasına xidmət edəcək.
Dövlət orqanlarında kommunikasiya bacarıqlarının inkişaf etdirilməsi ilə bağlı təlim təşkil edilmişdir

В рамках работ по обеспечению безопасной транспортировки сточных вод в городе Баку, модернизации существующей канализационной системы и повышению пропускной способности сетей, Азербайджанским Государственным Агентством Водных Ресурсов также проводится обновление Сахильского коллектора.
В рамках проекта планируется проведение земляных работ в нескольких точках на участке коллектора, приходящемся на территорию Приморского Национального Парка. Земляные работы будут проводиться в местах, не препятствующих передвижению посетителей и деятельности Национального Парка на территории бульвара.
Коллектор будет способствовать эффективному управлению сточными водами, образующимися в центре столицы, и улучшению экологического состояния Бакинской бухты