Dənizkənarı Milli Parkda “Gimnastika hamı üçün” növü üzrə üçüncü beynəlxalq “Challenge” festivalı keçirilib
30-06-2025
Dənizkənarı Milli Parkda “Gimnastika hamı üçün” növü üzrə üçüncü beynəlxalq “Challenge” festivalı keçirilib. Festival iştirakçı komandaların paradı ilə start götürüb. Komandalar Bakı İdman Sarayından yürüşə başlayaraq orkestrin müşayiəti ilə Azərbaycan Dövlət Kukla Teatrının arxasında yerləşən əsas səhnəyə doğru irəliləyiblər.
Yarışda Azərbaycan, Gürcüstan, Monqolustan və Uqanda olmaqla 4 ölkədən 900-dək iştirakçı və 52 komanda mübarizə aparıb. Azərbaycanın yarışda iştirakı yalnız paytaxtla məhdudlaşmayıb – ölkənin müxtəlif bölgələrindən gələn komandalar da fəal şəkildə təmsil olunublar.
Festival çərçivəsində iştirakçılar iki yaş kateqoriyasında – 50 yaşdan aşağı və 50 yaşdan yuxarı – öz bacarıqlarını nümayiş etdiriblər. Tədbir zamanı müxtəlif ustad dərsləri, rəngarəng komandaların yürüşləri, gimnastika üzrə çıxışlar və hər yaşa uyğun əyləncə proqramları təşkil olunub.
06-12-2019
Bakı Bulvarında sağlamlıq yürüşü
17-02-2025
Bakı bulvarı lalə mövsümünə hazırlaşır
11-09-2024
Formula-1 yarışı ilə əlaqədar Dənizkənarı Milli Parkın Azneft meydanından Dəniz Vağzalına qədər olan hissəsinə giriş-çıxış məhdudlaşdırılıb

В Приморском Национальном парке прошёл третий международный фестиваль «Challenge» по направлению «Гимнастика для всех». Фестиваль стартовал с парада команд-участников. Команды начали шествие от Бакинского Дворца спорта и под сопровождение оркестра направились к главной сцене, расположенной за Азербайджанским Государственным Театром Кукол.
В соревновании приняли участие около 900 участников и 52 команды из 4 стран — Азербайджана, Грузии, Монголии и Уганды. Участие Азербайджана не ограничивалось только столицей — команды из различных регионов страны также активно представили себя на фестивале.
В рамках фестиваля участники демонстрировали свои навыки в двух возрастных категориях — до 50 лет и старше 50 лет. В ходе мероприятия были организованы различные мастер-классы, яркие шествия команд, гимнастические выступления и развлекательные программы, подходящие для всех возрастов.
27-09-2022
СВЯЗИ С ДНЕМ ПАМЯТИ КОЛЛЕКТИВ АДМИНИСТРАЦИИ ПРИМОРСКОГО БУЛЬВАРА ПОСЕТИЛА ВТОРУЮ АЛЛЕЮ ПОЧЕТНОГО ЗАХОРОНЕНИЯ.