Dənizkənarı Milli Parkda “Gimnastika hamı üçün” növü üzrə üçüncü beynəlxalq “Challenge” festivalı keçirilib
30-06-2025
Dənizkənarı Milli Parkda “Gimnastika hamı üçün” növü üzrə üçüncü beynəlxalq “Challenge” festivalı keçirilib. Festival iştirakçı komandaların paradı ilə start götürüb. Komandalar Bakı İdman Sarayından yürüşə başlayaraq orkestrin müşayiəti ilə Azərbaycan Dövlət Kukla Teatrının arxasında yerləşən əsas səhnəyə doğru irəliləyiblər.
Yarışda Azərbaycan, Gürcüstan, Monqolustan və Uqanda olmaqla 4 ölkədən 900-dək iştirakçı və 52 komanda mübarizə aparıb. Azərbaycanın yarışda iştirakı yalnız paytaxtla məhdudlaşmayıb – ölkənin müxtəlif bölgələrindən gələn komandalar da fəal şəkildə təmsil olunublar.
Festival çərçivəsində iştirakçılar iki yaş kateqoriyasında – 50 yaşdan aşağı və 50 yaşdan yuxarı – öz bacarıqlarını nümayiş etdiriblər. Tədbir zamanı müxtəlif ustad dərsləri, rəngarəng komandaların yürüşləri, gimnastika üzrə çıxışlar və hər yaşa uyğun əyləncə proqramları təşkil olunub.
06-12-2019
Bakı Bulvarında sağlamlıq yürüşü
17-02-2025
Bakı bulvarı lalə mövsümünə hazırlaşır
11-09-2024
Formula-1 yarışı ilə əlaqədar Dənizkənarı Milli Parkın Azneft meydanından Dəniz Vağzalına qədər olan hissəsinə giriş-çıxış məhdudlaşdırılıb

Third International "Challenge" Festival in the "Gymnastics for All" Discipline Held at the National Seaside Park
30-06-2025
The third international “Challenge” festival in the “Gymnastics for All” discipline was held at the National Seaside Park. The festival began with a parade of participating teams. The teams started their march from the Baku Sports Palace and, accompanied by an orchestra, proceeded toward the main stage located behind the Azerbaijan State Puppet Theatre.
The competition brought together around 900 participants and 52 teams from four countries — Azerbaijan, Georgia, Mongolia, and Uganda. Azerbaijan’s participation was not limited to the capital — teams from various regions of the country were also actively represented.
As part of the festival, participants demonstrated their skills in two age categories — under 50 and over 50. The event featured various master classes, colorful team parades, gymnastics performances, and entertainment programs suitable for all age groups.