Dənizkənarı Milli Parkda gənc karateçilərin iştirakı ilə kütləvi tədbir keçirilib
26 avqust 2022-ci il tarixində Azərbaycan Respublikasının Müdafiə, Gənclər və İdman nazirliklərinin dəstəyi, Veteran Tankçılar İctimai Birliyi, Azərbaycan Milli Karate Federasiyası, Bakı Dağ Yəhudiləri Dini İcması və Dənizkənarı Bulvar İdarəsinin birgə təşkilatçılığı ilə Azərbaycanın Milli Qəhrəmanı Albert Aqarunovun xatirəsinə həsr olunmuş kütləvi idman tədbiri keçirilib. Tədbirdə karateçilər, Azərbaycan Ordusunun Təlim və Tədris Mərkəzinin hərbi orkestri, veteran tankçılar, idman və ictimaiyyət nümayəndələri iştirak ediblər.
Hərbi orkestrin müşayiəti ilə Azərbaycanın suverenliyi, müstəqilliyi, ərazi bütövlüyü uğrunda şəhid olan Vətən övladlarının xatirəsi bir dəqiqəlik sükutla yad edildikdən sonra Azərbaycan Respublikasının Dövlət Himni səsləndirilib. Tədbir karateçilərin yürüşü və məşqləri ilə davam edib.

26 августа 2022 года при поддержке Министерства Обороны, Молодежи и Спорта Азербайджанской Республики состоялось массовое спортивное мероприятие, посвященное памяти Национального Героя Азербайджана Альберта Агарунова. Мероприятие было организованно совместно с Общественным Союзом Ветеранов-Танкистистов , Национальной федерации каратэ Азербайджана, Религиозной общины бакинских горских евреев и Администрации Приморского бульвара. В мероприятии приняли участие каратисты, военный оркестр Учебно-воспитательного центра Азербайджанской Армии, ветераны-танкисты, представители спорта и общественности.
В сопровождении военного оркестра после минуты молчания прозвучал Государственный гимн Азербайджанской Республики в память о сыновьях Родины, павших за суверенитет, независимость и территориальную целостность Азербайджана. Мероприятие продолжилось маршем и тренировкой каратистов.