Dənizkənarı Milli Parkda gənc karateçilərin iştirakı ilə kütləvi tədbir keçirilib
26 avqust 2022-ci il tarixində Azərbaycan Respublikasının Müdafiə, Gənclər və İdman nazirliklərinin dəstəyi, Veteran Tankçılar İctimai Birliyi, Azərbaycan Milli Karate Federasiyası, Bakı Dağ Yəhudiləri Dini İcması və Dənizkənarı Bulvar İdarəsinin birgə təşkilatçılığı ilə Azərbaycanın Milli Qəhrəmanı Albert Aqarunovun xatirəsinə həsr olunmuş kütləvi idman tədbiri keçirilib. Tədbirdə karateçilər, Azərbaycan Ordusunun Təlim və Tədris Mərkəzinin hərbi orkestri, veteran tankçılar, idman və ictimaiyyət nümayəndələri iştirak ediblər.
Hərbi orkestrin müşayiəti ilə Azərbaycanın suverenliyi, müstəqilliyi, ərazi bütövlüyü uğrunda şəhid olan Vətən övladlarının xatirəsi bir dəqiqəlik sükutla yad edildikdən sonra Azərbaycan Respublikasının Dövlət Himni səsləndirilib. Tədbir karateçilərin yürüşü və məşqləri ilə davam edib.

On August 26, 2022, with the support of the Ministries of Defense, Youth and Sports of the Republic of Azerbaijan was held a mass sport event dedicated to the memory of the National Hero of Azerbaijan Albert Agarunov. Event was organized by the Public Union of Veteran Tankers, the National Karate Federation of Azerbaijan, the Religious Community of Baku Highlander Jews and the Seaside Boulevard Administration. The event was attended by karate masters, the military orchestra of the Training and Education Center of the Azerbaijan Army, veteran tankers, sports and public representatives.
Accompanied by a military orchestra, the National Anthem of the Republic of Azerbaijan was played after a minute's silence in memory of the sons of the Motherland, who were martyred for the sovereignty, independence, and territorial integrity of Azerbaijan. The event continued with marching and training of karate masters.