Dənizkənarı Bulvarda Zamanın səsini dinlə fotosərgisinin açılışı olub.
Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti Leyla Əliyeva və Bakı Media Mərkəzinin rəhbəri Arzu Əliyeva Dənizkənarı Milli Parkda “Zamanın səsini dinlə” fotosərgisinin açılışında iştirak ediblər.
Sərginin məqsədi müdriklik, təcrübə ilə dolu həyat dövrünü nümayiş etdirməkdir. Burada təqdim olunan fotolarda ahıl şəxslər üçün sosial xidmət müəssisəsinin sakinlərinin simaları əks olunub.
Sərgi Heydər Əliyev Fondunun, Mədəniyyət Nazirliyinin və Dənizkənarı Bulvar İdarəsinin təşkilatçılığı ilə keçirilib.
“Zamanın səsini dinlə” sərgisi ahıl insanlara hörmətin, diqqətin və qayğının nə qədər vacib olduğunu düşünməyə çağırır. Çünki bu qayğı onların ömrünü uzadır, həyatlarını daha da işıqlı və gözəl edir.
Fotosərgi ilə tanış olan Leyla Əliyeva və Arzu Əliyeva ahıl şəxslər üçün sosial xidmət müəssisəsinin sakinləri ilə həmsöhbət olub, onların qayğıları ilə maraqlanıb və xatirə şəkilləri çəkdiriblər.

Photo Exhibition “Listen to the Voice of Time” Opens on Baku Boulevard
Vice-President of the Heydar Aliyev Foundation, Leyla Aliyeva, and Head of Baku Media Center, Arzu Aliyeva, attended the opening of the “Listen to the Voice of Time” photo exhibition at the National Seaside Park.
The exhibition aims to showcase a life period filled with wisdom and experience. The portraits on display reflect the faces of residents from social service institutions for the elderly.
The exhibition was organized by the Heydar Aliyev Foundation, the Ministry of Culture, and the Seaside Boulevard Administration.
“Listen to the Voice of Time” calls attention to the importance of respect, care, and attention toward the elderly — as such care extends their lives and makes them brighter and more meaningful.
While viewing the exhibition, Leyla Aliyeva and Arzu Aliyeva spoke with residents of the social service institutions, listened to their concerns, and took commemorative photos with them.