Dənizkənarı Bulvarda Zamanın səsini dinlə fotosərgisinin açılışı olub.
Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti Leyla Əliyeva və Bakı Media Mərkəzinin rəhbəri Arzu Əliyeva Dənizkənarı Milli Parkda “Zamanın səsini dinlə” fotosərgisinin açılışında iştirak ediblər.
Sərginin məqsədi müdriklik, təcrübə ilə dolu həyat dövrünü nümayiş etdirməkdir. Burada təqdim olunan fotolarda ahıl şəxslər üçün sosial xidmət müəssisəsinin sakinlərinin simaları əks olunub.
Sərgi Heydər Əliyev Fondunun, Mədəniyyət Nazirliyinin və Dənizkənarı Bulvar İdarəsinin təşkilatçılığı ilə keçirilib.
“Zamanın səsini dinlə” sərgisi ahıl insanlara hörmətin, diqqətin və qayğının nə qədər vacib olduğunu düşünməyə çağırır. Çünki bu qayğı onların ömrünü uzadır, həyatlarını daha da işıqlı və gözəl edir.
Fotosərgi ilə tanış olan Leyla Əliyeva və Arzu Əliyeva ahıl şəxslər üçün sosial xidmət müəssisəsinin sakinləri ilə həmsöhbət olub, onların qayğıları ilə maraqlanıb və xatirə şəkilləri çəkdiriblər.

На Приморском бульваре состоялось открытие фотовыставки "Услышь голос времени"
Вице-президент Фонда Гейдара Алиева Лейла Алиева и руководитель Бакинского Медиа Центра Арзу Алиева приняли участие в открытии фотовыставки "Услышь голос времени" в Приморском национальном парке.
Цель выставки — показать мудрость и богатый жизненный опыт людей старшего поколения. Представленные фотографии запечатлели лица проживающих в социальном учреждении для пожилых людей.
Выставка организована Фондом Гейдара Алиева, Министерством культуры и Управлением Приморского бульвара.
"Услышь голос времени" призывает задуматься о том, как важны уважение, внимание и забота о пожилых людях. Ведь эта забота продлевает их жизнь, делает её ярче и прекраснее.
Ознакомившись с экспозицией, Лейла Алиева и Арзу Алиева пообщались с проживающими в социальном учреждении, поинтересовались их благополучием и сфотографировались на память.
Состоялась презентация нового проекта, предлагающего посетителям разнообразные возможности для отдыха и прогулок на территории Бакинского бульвара – электрокарет