Dövlət Bayrağı Günü münasibətilə müxtəlif tədbirlər həyata keçirilmişdir
9 noyabr 2022-ci il tarixində Dövlət Bayrağı Günü münasibətilə Dənizkənarı Bulvar İdarəsi tərəfindən müxtəlif tədbirlər həyata  keçirilmişdir.
İlk öncə, Azneft meydanında əməkdar müəllim Təranə Yusifovanın rəhbərliyi altında ŞUŞAM Kamera xoru və Azərbaycan Mədəniyyət və İncəsənət Universitetinin “Xəzər” xor kollektivi tərəfindən Dövlət himni səsləndirilmiş, himn oxunduqdan sonra Dövlət bayrağının rənglərindən ibarət helium şarlar səmaya buraxılmışdır.
Bundan əlavə, Dənizkənarı Milli Parkın ərazisindəki müxtəlif məntəqələrdə ziyarətçilərə Azərbaycan Respublikasının Dövlət bayrağı və döş nişanları hədiyyə edilmişdir. Aksiya zamanı bayram abu-havası yaratmaq məqsədilə uşaqların üzlərinin Dövlət bayrağının rənglərində boyanması (Face art)  həyata keçirilmişdir.
Dövlət Kukla Teatrının arxasındakı səhnədəki böyük monitorda Dövlət Bayrağı Gününə həsr edilmiş videoçarxlar da nümayiş etdirilmişdir.

В честь Дня Государственного флага 9 ноября 2022 года Администрацией Приморского бульвара были проведены различные мероприятия.
В начале мероприятия был исполнен гимн Камерным хором SHUSHAM и Хорового коллектива «Хазар» Азербайджанского Университета Культуры и Искусств, а после гимна в небо были выпущены гелиевые шары в цветах Государственного Флага.
Кроме того, Государственный флаг Азербайджанской Республики а также значки были розданы посетителям в различных точках на территории Приморского национального парка. Во время акции для создания праздничной атмосферы лица детей раскрашивались в цвета Государственного флага (Фейс-арт).
Также на большом мониторе сцены позади Государственного театра кукол демонстрировались видеоролики, посвященные Дню Государственного флага.