Dövlət Bayrağı Günü münasibətilə müxtəlif tədbirlər həyata keçirilmişdir
9 noyabr 2022-ci il tarixində Dövlət Bayrağı Günü münasibətilə Dənizkənarı Bulvar İdarəsi tərəfindən müxtəlif tədbirlər həyata  keçirilmişdir.
İlk öncə, Azneft meydanında əməkdar müəllim Təranə Yusifovanın rəhbərliyi altında ŞUŞAM Kamera xoru və Azərbaycan Mədəniyyət və İncəsənət Universitetinin “Xəzər” xor kollektivi tərəfindən Dövlət himni səsləndirilmiş, himn oxunduqdan sonra Dövlət bayrağının rənglərindən ibarət helium şarlar səmaya buraxılmışdır.
Bundan əlavə, Dənizkənarı Milli Parkın ərazisindəki müxtəlif məntəqələrdə ziyarətçilərə Azərbaycan Respublikasının Dövlət bayrağı və döş nişanları hədiyyə edilmişdir. Aksiya zamanı bayram abu-havası yaratmaq məqsədilə uşaqların üzlərinin Dövlət bayrağının rənglərində boyanması (Face art)  həyata keçirilmişdir.
Dövlət Kukla Teatrının arxasındakı səhnədəki böyük monitorda Dövlət Bayrağı Gününə həsr edilmiş videoçarxlar da nümayiş etdirilmişdir.

Various events were carried out on the occasion of the National Flag Day
On the occasion of the National Flag Day on November 9, 2022, various events were carried out by the Seaside Boulevard Administration. The National Anthem was sung by the SHUSHAM Chamber Choir and the "Khazar" Choir Collective of the Azerbaijan University of Culture and Arts, and later helium balloons in the colors of the National Flag were released into the sky.
Moreover; the National Flag of the Republic of Azerbaijan and badges were was presented to visitors at various points on the territory of the Seaside National Park. During the action, in order to create a festive atmosphere, children's faces were painted in the colors of the State flag (Face art).
Videos dedicated to the State Flag Day were also shown on the big monitor on the stage behind the State Puppet Theater.