Dənizkənarı Bulvar İdarəsi yanında İctimai şuraya üzvlüyə namizədlərə dair tələblər və onların qeydiyyatı qaydası
Dənizkənarı Bulvar İdarəsinin fəaliyyət istiqamətləri üzrə şəffaflığı, ictimai nəzarətin həyata keçirilməsi, dövlət siyasətinin formalaşdırılması, icrası və qərarların qəbulu zamanı ictimai rəyin nəzərə alınmasını təmin etmək məqsədilə “İctimai iştirakçılıq haqqında” Azərbaycan Respublikasının Qanununa uyğun olaraq İctimai şuranın yaradılması prosesinə başlanmışdır. Namizədlərə dair tələblər: - İrqindən, etnik mənsubiyyətindən, dinindən, dilindən, cinsindən, mənşəyindən, əmlak vəziyyətindən, qulluq mövqeyindən, əqidəsindən, siyasi partiyalara, həmkarlar ittifaqlarına və digər ictimai birliklərə mənsubiyyətindən asılı olmayaraq, yüksək mənəvi və əxlaqi keyfiyyətlərə, Dənizkənarı Bulvar İdarəsinin fəaliyyət istiqamətlərinə uyğun sahələr üzrə təcrübəyə və ya biliyə malik Azərbaycan Respublikasının 16 yaşına çatmış hər bir fəaliyyət qabiliyyətli vətəndaşı İctimai şuranın üzvü ola bilər; - Hər bir vətəndaş cəmiyyəti institutu İctimai şuranın üzvlüyünə yalnız bir namizəd irəli sürə bilər; - Dənizkənarı Bulvar İdarəsinin işçiləri İdarənin yanında yaradılan İctimai şuraya üzv ola bilməzlər. Namizədlərə dair sənədlərin qəbulu, baxılması və qeydiyyatı Vətəndaş cəmiyyəti institutu müraciətinə İctimai şuranın üzvlüyünə irəli sürdüyü namizəd barədə aşağıdakı sənədləri əlavə etməlidir: 1. namizədin şəxsiyyət vəsiqəsinin surəti; 2. namizədin tərcümeyi-halı; 3. namizəd vətəndaş cəmiyyəti institutunun üzvü olduqda, həmin üzvlüyü təsdiq edən sənədin surəti; 4. şəxsin müvafiq sahə üzrə təcrübəyə və ya biliyə malik olmasını sübut edən sənəd (olduğu halda əmək kitabçasının surəti, əmək kitabçası olmadıqda isə məlumatı təsdiqləyəcək digər sənədlər). Tələb olunan sənədlərdən əlavə vətəndaş cəmiyyəti institutu tərəfindən namizəd barədə geniş məlumat verən digər sənədlər də təqdim edilə bilər. Dənizkənarı Bulvar İdarəsinin İdarə Heyəti sədrinin 17 mart 2021-ci il tarixli 27 nömrəli Əmri ilə yaradılmış seçki komissiyası tərəfindən İctimai şuraya namizədliyini irəli sürmək istəyən şəxsin qeydiyyatı məsələsinə üç iş günü müddətində baxılır və müvafiq qərar qəbul edilir.
Seçki komissiyası vətəndaş cəmiyyəti institutlarının müraciəti əsasında birgə yığıncaqda iştirak edəcək təmsilçilərin qeydiyyatını aparır. Birgə yığıncaqda təmsilçilərinin iştirak etməsini istəyən vətəndaş cəmiyyəti institutları seçki gününə on gün qalanadək, seçki komissiyasına müraciət etməli və həmin şəxslər barədə zəruri məlumatları (adı, soyadı, atasının adı, təvəllüdü, yaşayış yeri, əlaqə vasitəsi) info@bulvar.gov.az elektron poçt ünvanına göndərməlidirlər. Əlavə məlumat üçün Dənizkənarı Bulvar İdarəsinin Hüquq, insan resursları və sənədlərlə iş şöbəsi ilə əlaqə saxlanıla bilər. Əlaqələndirici şəxs: Dənizkənarı Bulvar İdarəsinin Hüquq, insan resursları və sənədlərlə iş şöbəsinin aparıcı məsləhətçisi Vüsalə Əzizli, Tel: 012 404 95 96. Namizədlərin qeydiyyatı üçün sənədlərin qəbulunun son müddəti: 30.06.2021-ci il. Səsvermə ilə bağlı birgə yığıncaqda vətəndaş cəmiyyəti institutundan bir nümayəndə iştirak edə bilər. İctimai şuraya seçkilər namizədlərin irəli sürülməsi prosesi başa çatdıqdan sonra bir ay müddətində keçiriləcəkdir. İctimai şuraya seçkinin vaxtı və keçiriləcəyi yer barədə məlumat rəsmi internet səhifəsi ilə elan ediləcəkdir.
Dənizkənarı Bulvar İdarəsi yanında İctimai Şuraya namizədliyi irəli sürmək üçün müraciət forması ilə İctimai Şura bölməsindən tanış ola bilərsiniz.

Требования к кандидатам в члены Общественного совета при Приморском бульваре и порядок их регистрации
31-05-2021
В целях обеспечения прозрачности деятельности Управления Приморского бульвара, общественного контроля, формирования государственной политики, реализации и учета общественного мнения при принятии решений начат процесс создания Общественного совета в соответствии с законодательством. Каждый трудоспособный гражданин Азербайджанской Республики, достигший 16-летнего возраста обладающий высокими морально-этическими принципами и имеющий опыт или знания в соответствующих областях, в независимости от расы, этнической принадлежности, религии, языка, пола, происхождения, имущественного положения, положения, убеждений, членства в политических партиях, профсоюзах и других общественных объединениях может быть членом Общественного совета. Каждый институт гражданского общества может выдвинуть только одного кандидата в члены Общественного совета. Сотрудники Управления Приморского бульвара не могут быть членами Общественного совета, созданного при Управлении. К заявлению Института гражданского общества должны быть приложены следующие документы о кандидате, выдвинутом в члены Общественного совета: 1. копия удостоверения личности кандидата; 2. Биография кандидата; 3. Если кандидат является членом института гражданского общества, копию документа, подтверждающего его членство; 4. Документ, подтверждающий наличие у человека опыта или знаний в соответствующей области (копия трудовой книжки, если таковая имеется, и другие документы, подтверждающие информацию при отсутствии трудовой книжки). Помимо необходимых документов, институт гражданского общества может предоставить другие документы, содержащие подробную информацию о кандидате. Избирательная комиссия, созданная приказом Председателя Управления Приморского бульвара от 17 марта 2021 года № 27, в течение трех рабочих дней рассмотрит вопрос о регистрации лица, желающего выдвинуть кандидата в Общественный совет, и произведет соответствующее решение.
Избирательная комиссия регистрирует представителей, которые будут участвовать в совместном заседании, на основании запроса институтов гражданского общества. Институты гражданского общества, желающие иметь своих представителей на совместном заседании, должны обратиться в избирательную комиссию за десять дней до дня выборов и предоставить необходимую информацию о себе (имя, фамилия, отчество, дата рождения, место жительства, контактные данные) по адресу info@bulvar.gov.az. Для получения дополнительной информации, пожалуйста, свяжитесь с юридическим отделом, отделом кадров и документов Управления Приморского бульвара. Контактное лицо: Вусала Азизли, ведущий консультант юридического отдела кадров и документации Приморского бульвара, тел: 012 404 95 96. Срок подачи документов для регистрации кандидатов: 30.06.2021. На голосовании в совместном заседании может участвовать представитель института гражданского общества. Выборы в Общественный совет состоятся в течение одного месяца после завершения процесса выдвижения кандидатов. Информация о времени и месте проведения выборов в Общественный совет будет опубликована на официальном сайте. С анкетой для выдвижения в Общественный совет при Управлении Приморского бульвара вы можете ознакомиться в разделе «Общественный совет»