Dənizkənarı Bulvar İdarəsi yanında İctimai şuraya üzvlüyə namizədlərə dair tələblər və onların qeydiyyatı qaydası
Dənizkənarı Bulvar İdarəsinin fəaliyyət istiqamətləri üzrə şəffaflığı, ictimai nəzarətin həyata keçirilməsi, dövlət siyasətinin formalaşdırılması, icrası və qərarların qəbulu zamanı ictimai rəyin nəzərə alınmasını təmin etmək məqsədilə “İctimai iştirakçılıq haqqında” Azərbaycan Respublikasının Qanununa uyğun olaraq İctimai şuranın yaradılması prosesinə başlanmışdır. Namizədlərə dair tələblər: - İrqindən, etnik mənsubiyyətindən, dinindən, dilindən, cinsindən, mənşəyindən, əmlak vəziyyətindən, qulluq mövqeyindən, əqidəsindən, siyasi partiyalara, həmkarlar ittifaqlarına və digər ictimai birliklərə mənsubiyyətindən asılı olmayaraq, yüksək mənəvi və əxlaqi keyfiyyətlərə, Dənizkənarı Bulvar İdarəsinin fəaliyyət istiqamətlərinə uyğun sahələr üzrə təcrübəyə və ya biliyə malik Azərbaycan Respublikasının 16 yaşına çatmış hər bir fəaliyyət qabiliyyətli vətəndaşı İctimai şuranın üzvü ola bilər; - Hər bir vətəndaş cəmiyyəti institutu İctimai şuranın üzvlüyünə yalnız bir namizəd irəli sürə bilər; - Dənizkənarı Bulvar İdarəsinin işçiləri İdarənin yanında yaradılan İctimai şuraya üzv ola bilməzlər. Namizədlərə dair sənədlərin qəbulu, baxılması və qeydiyyatı Vətəndaş cəmiyyəti institutu müraciətinə İctimai şuranın üzvlüyünə irəli sürdüyü namizəd barədə aşağıdakı sənədləri əlavə etməlidir: 1. namizədin şəxsiyyət vəsiqəsinin surəti; 2. namizədin tərcümeyi-halı; 3. namizəd vətəndaş cəmiyyəti institutunun üzvü olduqda, həmin üzvlüyü təsdiq edən sənədin surəti; 4. şəxsin müvafiq sahə üzrə təcrübəyə və ya biliyə malik olmasını sübut edən sənəd (olduğu halda əmək kitabçasının surəti, əmək kitabçası olmadıqda isə məlumatı təsdiqləyəcək digər sənədlər). Tələb olunan sənədlərdən əlavə vətəndaş cəmiyyəti institutu tərəfindən namizəd barədə geniş məlumat verən digər sənədlər də təqdim edilə bilər. Dənizkənarı Bulvar İdarəsinin İdarə Heyəti sədrinin 17 mart 2021-ci il tarixli 27 nömrəli Əmri ilə yaradılmış seçki komissiyası tərəfindən İctimai şuraya namizədliyini irəli sürmək istəyən şəxsin qeydiyyatı məsələsinə üç iş günü müddətində baxılır və müvafiq qərar qəbul edilir.
Seçki komissiyası vətəndaş cəmiyyəti institutlarının müraciəti əsasında birgə yığıncaqda iştirak edəcək təmsilçilərin qeydiyyatını aparır. Birgə yığıncaqda təmsilçilərinin iştirak etməsini istəyən vətəndaş cəmiyyəti institutları seçki gününə on gün qalanadək, seçki komissiyasına müraciət etməli və həmin şəxslər barədə zəruri məlumatları (adı, soyadı, atasının adı, təvəllüdü, yaşayış yeri, əlaqə vasitəsi) info@bulvar.gov.az elektron poçt ünvanına göndərməlidirlər. Əlavə məlumat üçün Dənizkənarı Bulvar İdarəsinin Hüquq, insan resursları və sənədlərlə iş şöbəsi ilə əlaqə saxlanıla bilər. Əlaqələndirici şəxs: Dənizkənarı Bulvar İdarəsinin Hüquq, insan resursları və sənədlərlə iş şöbəsinin aparıcı məsləhətçisi Vüsalə Əzizli, Tel: 012 404 95 96. Namizədlərin qeydiyyatı üçün sənədlərin qəbulunun son müddəti: 30.06.2021-ci il. Səsvermə ilə bağlı birgə yığıncaqda vətəndaş cəmiyyəti institutundan bir nümayəndə iştirak edə bilər. İctimai şuraya seçkilər namizədlərin irəli sürülməsi prosesi başa çatdıqdan sonra bir ay müddətində keçiriləcəkdir. İctimai şuraya seçkinin vaxtı və keçiriləcəyi yer barədə məlumat rəsmi internet səhifəsi ilə elan ediləcəkdir.
Dənizkənarı Bulvar İdarəsi yanında İctimai Şuraya namizədliyi irəli sürmək üçün müraciət forması ilə İctimai Şura bölməsindən tanış ola bilərsiniz.

Requirements for candidates for members of the Public Council at Seaside Boulevard and the procedure for their registration
31-05-2021
In order to ensure the transparency of the activities of the Seaside Boulevard Department, public control, the formation of state policy, the implementation and consideration of public opinion in decision-making, the process of creating a Public Council in accordance with the law has begun. Every able-bodied citizen of the Republic of Azerbaijan who has reached the age of 16, has high moral and ethical principles and has experience or knowledge in relevant fields, regardless of race, ethnicity, religion, language, gender, origin, property status, status, beliefs, membership in political parties, trade unions and other public associations can be a member of the Public Council. Each civil society institution can nominate only one candidate for membership in the Public Council. The employees of the Seaside Boulevard Department cannot be members of the Public Council created under the Administration. The application of the Civil Society Institute must be accompanied by the following documents about the candidate nominated for membership in the Public Council: 1. a copy of the candidate's identity card; 2. Biography of the candidate; 3. If the candidate is a member of a civil society institution, a copy of the document confirming his membership; 4. A document confirming that a person has experience or knowledge in the relevant field (a copy of the work book, if any, and other documents confirming the information in the absence of a work book). The election commission, created by the order of the Chairman of the Seaside Boulevard Department dated March 17, 2021, No. 27, within three working days will consider the issue of registering a person wishing to nominate a candidate to the Public Council and make a corresponding decision.
Civil society institutions wishing to have their representatives at a joint meeting should contact the election commission ten days before election day and provide the necessary information about themselves (name, surname, patronymic, date of birth, place of residence, contact details) at info@bulvar.gov.az. For more information, please contact the Legal Department of the Seaside Boulevard Administration. Contact person: Vusala Azizli. Deadline for submitting documents for registration of candidates: 06/30/2021. Elections to the Public Council will take place within one month after the completion of the nomination process. Information about the time and place of the elections to the Public Council will be published on the official website. You can familiarize yourself with the application form for nomination to the Public Council under the Administration of Seaside Boulevard in the section "Public Council"